Słuchaj radia TJS na żywo

Inwestorzy domagają się zniesienia podatku Belki – Bankier.pl

Bankier.pl opisał inicjatywę Fundacji Trading Jam domagającą się zniesienia podatku od zysków kapitałowych.

Cały artykuł autorstwa Michała Żuławińskiego dostępny jest TUTAJ.

Wybrane fragmenty artykułu dotyczące Fundacji Trading Jam:

„Trading Jam, organizacja zrzeszająca traderów, spekulantów, inwestorów na rynkach giełdowych, walutowych, towarowych i kryptowalutowych, chce doprowadzić do zniesienia w Polsce podatku od zysków kapitałowych, zwanego potocznie „podatkiem Belki”. W liście skierowanym do prezydenta, premiera, ministerstwa finansów i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, prezes fundacji Rafał Zaorski i przewodniczący rady ekspertów Jakub Mościcki przedstawili uzasadnienie swojego stanowiska.”

„- Podatek Belki w swoich założeniach wprowadzono tymczasowo, a właśnie mija dziewiętnasta rocznica jego funkcjonowania. Nad narodem polskim ponownie gromadzą się ciemne chmury w postaci konsekwencji kryzysu THE GREAT LOCKDOWN. Już nie tylko chodzi o podatki z zysków giełdowych inwestorów, ale również płacą drobni ciułacze, którzy gromadzą swoje oszczędności na lokatach. W obliczu obecnych zmian koniunkturalnych nie można kazać płacić obywatelom płacenia za posiadanie oszczędności – piszą przedstawiciele Trading Jam.”

„Równolegle do zwrócenia się do władz państwowych, fundacja Trading Jam rozpoczęła internetową zbiórkę podpisów pod petycją ws. likwidacji podatku od zysków kapitałowych. O poranku 14 maja, a więc po trzech dniach od utworzenia petycji, inicjatywę poparło 5738 osób. Prowadzona jest także zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie „podatku Belki”. Aby mógł on trafić do Sejmu, potrzebnych jest 100 000 podpisów.”