Słuchaj radia TJS na żywo

Jak powalczyć o odszkodowanie od XTB – Bankier.pl

Bankier.pl opisał wątek uzyskania odszkodowania od XTB.

Cały artykuł autorstwa Marcina Dziadkowiaka dostępny jest TUTAJ.

Wybrane fragmenty artykułu dotyczące Fundacji Trading Jam:

W artykule „Krucjata inwestorów przeciwko XTB” opisywaliśmy walkę, jaką podjęła Fundacja Trading Jam, aby Dom Maklerski X-Trade Brokers wypłacił swoim klientom odszkodowania. Dziś radzimy, w jaki sposób o takie odszkodowanie można powalczyć samemu, a przede wszystkim zwracamy uwagę na zagrożenia związane z upływającym czasem, które mogą sprawić, że roszczenia klientów brokera ulegną przedawnieniu.

„Dodatkowo należy doliczyć koszty reprezentacji przez adwokata/radcę prawnego – w każdym przypadku zależą one od umowy zawartej między klientem a pełnomocnikiem. Co do zasady w przypadku wygrania sprawy XTB zostanie zobowiązany przez sąd do zwrotu tych kosztów. Niemniej jednak każda osoba znajdująca się w trudnym położeniu finansowym może ubiegać się o zwolnienie z opłaty sądowej oraz o ustanowienie pełnomocnika z urzędu” – dodaje Patryk Przeździecki, adwokat i Rzecznik Praw Tradera w Fundacji Trading Jam.

„Rafał Zaorski, prezes Fundacji Trading Jam, która stara się naciskać w imieniu inwestorów na XTB, by broker wypłacił odszkodowania, wskazuje na jeden kluczowy parametr, który jest bardzo istotny dla poszkodowanych klientów. Chodzi o okres przedawnienia roszczeń. „Przeszkodą jest czas, ponieważ sprawa może ulec przedawnieniu, na co liczy XTB” – wskazuje Zaorski.”