Słuchaj radia TJS na żywo

Krucjata inwestorów przeciwko XTB – Bankier.pl

Bankier.pl – Polski Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse ...

Portal Bankier.pl opisał sprawę walki Fundacji Trading Jam o pokrycie strat klientów XTB w wysokości nawet 23,5 mln zł.

Cały artykuł autorstwa Marcina Dziadkowiaka dostępny jest TUTAJ.

Wybrane fragmenty artykułu dotyczące Fundacji Trading Jam:

„Tocząca się dotychczas niemrawo sprawa stosowania przez XTB niesymetrycznego parametru w egzekucji zleceń swoich klientów (wyjaśnienie na czym to polegało w ramce w dalszej części tekstu) oraz opóźniania części zleceń, przybrała na dynamice za sprawą Fundacji Trading Jam, reprezentującej interesy inwestorów i traderów. Fundacja rozpoczęła krucjatę przeciwko XTB, mającą na celu skłonienie brokera do wypłacenia odszkodowań poszkodowanym klientom. A te mogą sięgnąć, według wyliczeń zleconych przez Komisję Nadzoru Finansowego, od 8 do 23,5 mln zł.”

„W obronie klientów XTB postanowiła wystąpić Fundacja Trading Jam, zajmująca się ochroną inwestorów, która podjęła działania, mające wywrzeć nacisk na ukaranego przez KNF brokera. „Zdziwiliśmy się, że tylko nam wydało się absurdalne, iż KNF nałożył karę w wysokości blisko 10 mln zł na XTB, a jednocześnie prawdziwi poszkodowani nie doczekali się nawet słowa przepraszam, nie mówiąc już o pieniężnym zadośćuczynieniu” – tłumaczy Rafał Zaorski, prezes zarządu fundacji Trading Jam.”

„Jednym z ważniejszych kroków, które mogą w istotny sposób utrudnić życie XTB, jest nacisk wywierany przez fundację na znanych inwestorów i blogerów, aby zaprzestali współpracy z domem maklerskim.  Zapewne nieprzypadkowo początek akcji Fundacji Trading Jam zbiegł się z terminem konferencji XTB Masterclass 2019, która odbyła się w miniony piątek.Na całodziennej konferencji organizowanej przez XTB występowali zaproszeni przez brokera eksperci w dziedzinie inwestowania i tradingu. W tym roku byli to m.in. znani blogerzy Wojciech Białek, Trader 21, Albert „Longterm” Rokicki czy Tomasz Jaroszek (Doradca TV).”