Debaty Trading Jam Session

W myśl złotej zasady, która przyświeca fundacji, czyli mogę się z Tobą nie zgadzać, ale zrobię wszystko, abyś miał prawo do głoszenia swojej opinii jest właśnie organizacja debaty. Konfrontacja różnych punktów, często skrajnych punktów widzenia, podejścia do rynku jest core pluralizmu jaki przyświeca fundacji.

Nauka inwestowania oraz podejścia ekonomicznego do rynku to nauka na żywym organizmie. Giełda jest zmienna i tak samo jej edukacja, która ciągle ewoluuje. Stąd też fakt, że organizacja debat jest wręcz elementarnym składnikiem non – profitowej działalności fundacji i aktywizacji społeczności nie tylko Trading Jam.

Trading Jam na Giełdzie Papierów Wartościowych

26 lipca 2019 roku zorganizowaliśmy w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych przy ulicy Książęca 4. Nasi paneliści przedstawiali skrajne poglądy dotyczące spekulacji oraz reprezentowali różne środowiska: ks. Jacek Gniadek, Krzysztof Karoń, Tomasz Piwoński, Dr Jakub Bożydar Wiśniewski oraz Rafał Zaorski. Całość transmitowaliśmy na YouTube z czatem wyświetlanym na jednym z ekranów za prelegentami. Zależało Nam na interakcji oraz zaangażowaniu publiczności, która była jako najważniejszy prelegent.

______________________________________________________________________________

Bożonarodzeniowa debata traderów

Innym punktem debat fundacji było spotkanie w okresie świątecznym traderów oraz blogerów giełdowych. Dyskusja w klimacie świątecznym o swoich przewidywaniach. Oprócz zaproszonych gości w debacie mogła wziąć udział publiczność przedstawiając swoje analizy na nadchodzący rok oraz zadać pytanie. Oprócz kwestii samych cen na rynku to również goście dyskutowali nad Polską Sceną Traderską.

______________________________________________________________________________

Upadek giełdy kryptowalutowej: Bitmarket

Okres letni 2019 roku nie był pomyślny dla użytkowników giełdy Bitmarket.

Nasza działalność nie ogranicza się tylko do działalności edukacyjnej. Fundacja również nie tyle zabiera głos w ważnych sprawach co pomaga zorganizować debatę oraz porozumieć wszystkie strony konfliktu lub kryzysu. Tak na przykład było w przypadku upadku giełdy Bitmarket. Otwarte spotkanie z poszkodowanymi dało możliwość podniesienia rangi medialnej sprawie co często w szybszym tempie aktywizuje służby do działania.

„Szanowni Użytkownicy, Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach”

Komunikat na stronie internetowej giełdy Bitmarket.

Wstępnie się szacuje, że klienci giełdy stracili środki o wysokości 102 mln PLN (~2,3 tys. bitcoinów). Prokuratura Okręgowa w Suwałkach próbuje ustalić szczegóły, gdzie rozpłynęły się środki. Na Facebooku powstają grupy zrzeszając poszkodowanych, którzy zaczęli informowali kto, gdzie zgłosił indywidualnie sprawę na policję, czy był przesłuchiwany oraz czy korzysta z pomocy prawnej danej instytucji.

Bądź na bieżąco