Filmoteka inwestora – 4 tytuły, których nie można przeoczyć.

Literatura jest istotna owszem, filmoteka również, ale nie tandetne produkcję typu giełda to pasmo sukcesów jak tylko kupisz szkolenie lub inny, genialny robot. Nikt nie szkoli z wykreślania totolotka, więc z giełdą powinno być tak samo. W tej serii nie chcemy prezentować kolejnych gadających głów, które kompletnie nic nie wnoszą oprócz swoich systemów rysowania kresek, które mało czym się różnią od rysunku technicznego w gimnazjum. Prezentujemy Wam konkretne tytuły, które świetnie uzupełniają wiedzę na temat “tła” zagrań.

How the Economic Machine Works in 30 minutes by Ray Dalio

Do obejrzenia na YouTube pod tym linkiem (CLICK)

Uważany za najlepszego Hedge Fund managera – Ray Dalio (Bridgewater Associates)  od dłuższego czasu zajmuje się działalnością edukacyjną. Napisał bestseller “Principles”, napisał wiele artykułów, stworzył serię filmów, a nawet wypuścił aplikację, która ma przekazywać treść “zasad”.

W tym filmie w 30 minut objaśnia jak on postrzega gospodarkę i jej działanie. W bajecznie prosty sposób przedstawia jak działa kredyt; objaśnia dlaczego przez naturę ludzką muszą występować cykle ekonomiczne. Materiał otwiera wiele drzwi dla osób, które wcześniej nie interesowały się spojrzeniem na rynki przez pryzmat macro.

George Soros Lecture: Financial Markets

Do obejrzenia na YouTube pod tym linkiem (CLICK)

George Soros prezes Open Society Foundation (fundacja dla społeczeństwa otwartego) udzielił serii wykładów nagranych na Central European University w październiku 2009 roku. Jeden z wykładów poświęcił na przedstawienie swoich teorii związanych z rynkami – krytykuje klasyczne teorie ekonomiczne na rzecz swojego sposobu myślenia – zawodności i zwrotności rynku (fallibility & reflexivity theory).

Czytaj również: NAJGORĘTSZY PORTFEL ROKU

Paul Tudor Jones – Trader Documentary (1987)

Do obejrzenia na YouTube pod tym linkiem (CLICK)

Legendarny trader – Paul Tudor Jones w 1987 roku został namówiony na nagranie filmu dokumentalnego o jego działalności. Opowiada o tym jak przewidział krach w USA, opisuje codzienność i wiele aspektów związanych z profesjonalnym podejściem do rynku. Ten dokument potrafi ukazać traderowi różnice w podejściu – powoduje zmiany myślenia, które sprawiają, że przestajemy być rynkowymi druciarzami.

Czytaj również: CZŁOWIEK, KTÓRY SZORTOWAŁ “CZARNY PONIEDZIAŁEK”

Becoming Warren Buffet

To inspirujący dokument. Postać Warrena Buffeta jest niezmiernie złożona. Film to wspaniały wstęp do badania tej osoby.  Nie jest to materiał, który nauczy inwestowania na sposób Buffetta, ale zaprezentuje niezwykłą filozofię życiową i problemy z jakimi musi borykać się profesjonalny inwestor.

Bądź na bieżąco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *