Fraktal Trader afera. Sąd po stronie TJS. Prawomocne orzeczenie.

Sąd Apelacyjny w Łodzi staje po stronie fundacji Trading Jam Session, która zrealizowała cztery odcinki na temat działalności firmy szkoleniowej Fraktal Trader.

Kamil Partyka (Fraktal Trader) złożył wniosek do sądu o usunięcie publikacji TJS w trybie zabezpieczenia oraz (cytując dosłownie) “zakazać Fundacji Trading Jam publikowania na portalu internetowym „YouTube” jakichkolwiek informacji dotyczących działalności Kamila Partyki w Fraktal Trader sp. z o.o. sp. k.,”. Sąd wydał orzeczenie w którym całkowicie odrzucił wniosek Partyki oraz zasądził zwrot kosztów dla TJS. Orzeczenie jest prawomocne.

Na kolejnej rozprawie z Kamilem Partyką spotykamy się za tydzień w Sądzie Okręgowym w Łodzi, a dokładnie 17 września br. o godzinie 12:30 w sali numer 2. Zapraszamy widownię.

Nadmierna wiara w strategię “teorii fal Elliota” według Fraktal Trader miała dać drogie samochody, wolność finansową oraz niewyobrażalne zyski siedząc na plaży. Taki obraz spekulacji giełdowej budowało dwóch frontmanów firmy szkoleniowej Damian Karbowiak oraz Kamil Partyka. Póki pieniądze z organizacji warsztatów tradingowych płynęły szerokim strumieniem to produkcja materiałów wideo w swoim bogactwie w niczym nie odbiegała jakością od produkcji takich piramidowych asów jak FutureNet.

Struktura szkoleń firmy Fraktal Trader była bardzo prosta: na początku tanie warsztaty (ok. 300 PLN z super kodem 7777), gdzie zainteresowany po łebkach dowiadywał się jak swoje giełdowe imperium budują liderzy firmy. Wtedy było zaproszenie na warsztaty tzw. zaawansowane, które kosztowały już parę tysięcy złotych. Oczywiście na drogich warsztatach była kompleksowa opieka uczestników, instruktorzy krążący między uczniami i wspomagający swoich liderów, którzy bili pianę owijając w sreberko prostą i przestarzałą metodę teorii stworzoną w latach 30. XX wieku przez księgowego Ralpha Elliota. De facto metoda była tylko uzupełnieniem analizy opartej na Dow Jones Industrial Average. Metody nie opublikował nigdy sam Elliot, a zrobił to Charles J. Collins.

Panowie uznali jednak, że teoria Ralpha, która w historii rynków kapitałowych nie ma wybitnej roli, ponieważ zbyt dużo rzeczy jest umownych świetnie nadaje się do wykładania. Oprócz warsztatów Panowie z Fraktal Trader dodawali serwis LIVE TRADING, gdzie przez cały dzień kilku wybranych absolwentów warsztatów tłumaczyło sygnały giełdowe na podstawie tejże metody. I wisienką na torcie był autorskim system Kamila Partyki “Little bites” polegający na ultra rozdrobnieniu jednej pozycji na kilkadziesiąt małych i uśrednianie w jedną stronę. Geniusz matematyczny do którego dochodzi każdy kto uwalił cztery depozyty.

Straty na rynku są czymś normalnym i nie piętnujemy strat, ale otoczkę zbudowaną dookoła tego blichtru.

Fraktal Trader = Fraktal NLP

Z biegiem czasu zamiast skupiać się na aspektach rynkowych Panowie FT ładowali Nas kolejnymi publikacjami super samochodów oraz super bogactwa. Coraz bardziej fikuśne warsztaty organizowane, gdzieś na wyspach, aby podkreślić łatwość w podejściu do spekulacji, dzięki ich metodom.

Z biegiem czasu zwiększała się rzesza niezadowolonych klientów Fraktal Trader, a firma szkoleniowa starała się wszystko usuwać z internetu dodatkowo produkując kolejne materiały wideo przedstawiając ich jako rycerzy na białych koniach, którzy pomagają chorym.

Przez ten cały czas do fundacji spływały kolejne informacje o nadużyciach firmy. Poszkodowani, którzy powierzyli firmie Fraktal Trader kapitał do zarządzania bali się ujawnienia nieprawidłowości firmy głównie z tego względu, że byli zastraszani. Firma szkoleniowa jak się okazało nie tylko szkoliła przyszłych milionerów, ale warsztaty służyły głównie do wyławiania klientów z większym portfelem oraz proponowano im udział w pseudo – funduszu.

Trading Jam zebrał większość materiałów oraz wyemitował cztery odcinki. Równolegle materiały zostały przekazane do odpowiednich instytucji, a Komisja Nadzoru Finansowego nadała sprawie sygnaturę. Fundacja przez parę miesięcy intensywnie współpracowała z ponad 90 poszkodowanymi, a KNF.

Całość sprawy od strony medialnej

Na początku Fraktal Trader długo milczał, a potem ruszył z dużą kampanią mającą na celu oczernić Rafała Zaorskiego oraz Szymona Machalicę, którzy nadzorowali całą sprawę od strony prawnej realizując misję Trading Jam Session. Fundacja stworzyła stronę, gdzie gromadziliśmy poszkodowanych, którzy dotychczas bali się zgłosić, ale dzięki medialnej działalności udało się całą sprawę nagłośnić.

Cała sprawa jest rozwojowa, a o wszystkie wątki będziemy publikować w kolejnych artykułach.

Bądź na bieżąco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *