Legendy Spekulacji

Jesse Livermore

1877 – 1940
Kilkakrotnie zdobywał i przegrywał wielomilionowe fortuny. Wsławił się tym, że dzięki krótkiej sprzedaży zarobił, gdy wszyscy tracili: podczas krachów w 1907 (3 mln $) i 1929 roku (100 mln $)

William Delbert Gann

1878 – 1955
Legenda rynków kapitałowych i towarowych swoich czasów. Uznawany za jednego z ojców analizy technicznej, bo jako pierwszy odkrył powtarzalne schematy występujące na rynkach. Przy swoich inwestycjach kierował się metodami matematycznymi i geometrycznymi. Dzięki swoim metodom potrafił uzyskiwać stopy zwrotów rzędu tysięcy procent.

Jay Gould

1836 – 1892
W historii zapisał się jako budowniczy sieci kolejowych i przebiegły spekulant. Jego działania inwestycyjne zapewniły mu tytuł dziewiątego najbogatszego Amerykanina. W ówczesnej prasie zyskał miano człowieka, który może zmieniać ceny na giełdach według swojego uznania – to wszystko dzięki technice „zapędzania w kozi róg” niczego nie świadomych inwestorów.

Bernard Baruch

1870 – 1965
Przemysłowiec i inwestor urodzony w 1870 roku. Zaczął pracę jako makler, aby później kontynuować inwestowanie już na własny rachunek. Swój pierwszy milion zarobił na giełdzie jeszcze przed trzydziestym rokiem życia.
Bądź na bieżąco