Liderzy FutureNet bohaterami nowego skandalu.

Roman Ziemian i Stephan Morgenstern, liderzy piramidy finansowej FutureNet o których pisaliśmy w związku z ostatnią rozprawą sądową, gdzie pozwano Rafała Zaorskiego (TJS) za nagranie “Pewna piramida na F..” bohaterami nowego skandalu o zasięgu międzynarodowym.

Roman Ziemian, który głównie w Polsce odpowiada za promowania piramidy finansowej FutureNet oraz kryptowaluty FuturoCoin jest znany Naszym czytelnikom między innymi za pozwanie Rafała Zaorskie, która w ramach misji fundacji TJS wskazał jego działalność jako szkodliwą o znamionach piramidy finansowej chcąc ostrzec ludzi przed utratą środków. Na jego odpowiedź nie trzeba było długo czekać i pozwał prezesa fundacji do sądu, gdzie całą sprawę opisaliśmy we wcześniejszym artykule: Roman Ziemian nie stawia się w Sądzie.

Kolejna rozprawa w Sądzie, gdzie może uda Nam się w końcu spotkać z Romanem Ziemianem to 29 października o godzinie 12:30 w Sądzie Rejonowym Warszawa (Śródmieście).

Dobra passa u Romana jak widać się nie kończy, bo najpierw ostrzeżenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i informacja o wszczęciu śledztwa, ostrzeżenie konsumeckie, potem nieobecność w Sądzie na rozprawie przeciw Zaorskiemu, a teraz skandal w związku z posiadaniem paszportu dyplomatycznego Gambii, który ma podobno służyć w przemycaniu pieniędzy. Taki sam paszport posiada również żona Romana, Anastasiia.

Gambia to mały kraj w zachodniej części kontynentu afrykańskiego wzdłuż rzeki, która jest znacząca dla tego państwa opartego na rolnictwie. Jak podaje serwis What`s On – Gambia na swoim FB dwóch kontrowersyjnych obywateli Roman Ziemian oraz Stephan Morgenstern mimo, iż nigdy nie żyli w Gambii oraz nigdy jej nie odwiedzili to są w posiadaniu paszportów dyplomatycznych. Dzięki tym dokumentom mogą odwiedzić ponad 80 krajów bez wizy, podróżować z dużymi pieniędzmi i rzeczami jak sztabki złota bez poddania się przesłuchaniom na lotniskach w ramach konwencji wiedeńskiej o relacjach dyplomatycznych z 1961 roku.

Serwisy podają również informację, że Stephan Morgenstern został kiedyś oskarżony o ucieczkę ze skradzionymi pieniędzmi z Salzbruga w Austrii do Polski.

Sprawę również opisują blogi specjalizujące się w śledzeniu podobnych scamów. ARTYKUŁ.

Bądź na bieżąco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *