Słuchaj radia TJS na żywo

Idea Trading Jam narodziła się w kameralnej grupie aktywnych traderów, którzy wspólnie spotykali się, aby spekulować na rynkach. Powstała mała inicjatywa do której postanowiliśmy zaprosić innych aktywnych uczestników rynku. Sama nazwa nawiązuje do muzycznej definicji, ale w spekulacji nie ma miejsca na przypadkowe zagrania. Co trader, co spekulant to metoda i sposób, a Nam w zamyślę zależy na dbanie o indywidualności w metodyce oraz szerzenie wiedzy opartą o ideę social learningu, która przyjęła się o wiele lepiej niż płatne szkolenia czy wszelakie internetowe webinary. Współpraca „na żywo” jak pokazuje doświadczenie jest o wiele bardziej owocną formą poszerzania wiedzy i doświadczenia. Cała działalność fundacji jest non-profit i każdy uczestnik społeczności wnosi wartość.Idea social learningu przyjęła się o wiele lepiej niż płatne szkolenia czy wszelkie webinary internetowe.

W bezpłatnych spotkaniach praktycy odpowiadali na pytania ludzi, którzy nie mieli doświadczenia i szukali drogowskazów.

Konfrontacja własnych strategii, wiedzy i doświadczenia z innymi traderami pozwala także osiągać lepsze rezultaty na rynkach. Wierzymy, że dobrzy traderzy zarabiają pieniądze na rynku, a nie na szkoleniach traktujących o tym jak zarabiać. Spotkania odbywają się w specyficznej atmosferze, łączącej w sobie profesjonalizm z często niepoprawnym poczuciem humoru, luzu i bez zbędnej powagi. A już na pewno bez udawanego blichtru wyciągniętego niczym z dyskotek lat dziewięćdziesiątych.

Społeczność TJS do dzisiaj dyskutuje na grupie „Trading Jam Session PL”. Oprócz tego jeszcze chętnie dyskutujemy na fanpage Trading Jam.

W TJS obowiązuje wolność słowa, bo wierzymy, że ścierające się poglądy muszą być konfrontowane w duchu pluralizmu. Jak mawiał Wolter: nie zgadzam się z Tobą, ale zawsze będę bronił Twojego prawa do wyrażania swojego zdania.

Wolność słowa na grupie dyskusyjnej, w komentarzach i na nagraniach.

Oznacza to ,że staramy się dać wypowiedzieć każdej stronie. Często na naszych nagraniach widzicie postacie/szkoleniowców których krytykujemy. Tak, zapraszamy każdego z kim się nawet nie zgadzamy by skonfrontował się z Naszą społecznościa. Nie usuwamy merytorycznych wypowiedzi i postów. Jak każdy może zauważyć – Nasze filmy na YT można dowolnie komentować w trakcie LIVE jak i potem w komentarzach pod filmem. To samo dotyczy grupy dyskusyjnej. Wyjątki dotyczą różnej maści trolli których szybko usuwamy z grupy.

Nie organizujemy szkoleń

Uważamy, że prawdziwy trader zarabia na rynku, a nie na szkoleniach i takich ludzi zrzeszamy w grupie. Szkolenia mogą prowadzić do konfliktu interesów miedzy szkolącym, a uczniem. Jest dla Nas logiczne, że jeśli szkolisz to musisz zarabiać na rynku, a jeśli zarabiasz prowadzenie szkoleń nie jest Ci potrzebne do życia. Dlatego My, traderzy TJSu dzielimy się swoją wiedzą za free.

Zwalczamy firmy, szkoleniowców i organizacje funkcjonujące na zasadzie zysków z obrotów traderów lub strat.

Uważamy, takie działanie za nieetyczne i prowadzące do konfliktu interesów.

Inicjatywa Trading Jam Session zawsze i wszędzie będzie bezpłatna dla tradera.

Pomagamy traderom i jesteśmy ich głosem w ważnych dla Nas sprawach.

W przypadku konfliktu tradera z brokerem/domem maklerskim/funduszem czy innymi instytucjami rynku finansowego – staniemy za nim murem bez względu na konsekwencje. Wielu traderów i zwykłych ludzi doceniło Nasze zaangażowanie i pomoc w walce przeciw łowcom frajerów/piramidom finansowym i nieuczciwym brokerom..