O Nas, o spekulantach.

Idea Trading Jam

Idea Trading Jam narodziła się w kameralnej grupie aktywnych traderów, którzy wspólnie spotykali się, aby spekulować na rynkach. Powstała mała inicjatywa do której postanowiliśmy zaprosić innych aktywnych uczestników rynku. Sama nazwa nawiązuje do muzycznej definicji, ale w spekulacji nie ma miejsca na przypadkowe zagrania. Co trader, co spekulant to metoda i sposób, a Nam w zamyślę zależy na dbanie o indywidualności w metodyce oraz szerzenie wiedzy opartą o ideę social learningu, która przyjęła się o wiele lepiej niż płatne szkolenia czy wszelakie internetowe webinary. Współpraca “na żywo” jak pokazuje doświadczenie jest o wiele bardziej owocną formą poszerzania wiedzy i doświadczenia. Cała działalność fundacji jest non-profit i każdy uczestnik społeczności wnosi wartość.

Od momentu powstania Trading Jam Session organizujemy darmowe, cykliczne, piątkowe spotkania z prelegentami, które zapisujemy na kanale YouTube, aby każdy mógł czerpać z doświadczeń.

Jam session – rodzaj zbiorowego muzykowania (też: sesja improwizacyjna), szczególnie popularny w jazzie, bluesie, funku i folku. Podczas jam session nie gra się konkretnych utworów.

Zdarzenie polega na przetwarzaniu tematu zaproponowanego (zagranego) przez grupę muzyków (lub też solo) i interpretowanego przez kolejnych. Początkiem może być zagranie znanego wszystkim standardu (jazzowe jam session) lub tonacji (bluesowe lub reggae). Następnie muzycy zaczynają urozmaicać swoje partie. W końcowym efekcie wynik improwizacji może zupełnie nie przypominać tematu głównego, choć mogą się w niej pojawiać elementy początkowego tematu lub powrót do początkowej – inicjującej – frazy.

Definicja jam session w branży muzycznej.

Konfrontacja własnych strategii, wiedzy i doświadczenia z innymi traderami pozwala także osiągać lepsze rezultaty na rynkach. Wierzymy, że dobrzy traderzy zarabiają pieniądze na rynku, a nie na szkoleniach traktujących o tym jak zarabiać. Spotkania odbywają się w specyficznej atmosferze, łączącej w sobie profesjonalizm z często niepoprawnym poczuciem humoru, luzu i bez zbędnej powagi. A już na pewno bez udawanego blichtru wyciągniętego niczym z dyskotek lat dziewięćdziesiątych.

Edukacja finansowa, na każdym poziomie jest Naszym priorytetem.

Bądź na bieżąco