O nas – rola fundacji w społeczeństwie

_________________________________________________________________________

Fundacja Trading Jam.

Trading Jam Session to fundacja stworzona przez spekulantów, inwestorów oraz pasjonatów, którzy hobbistycznie podchodzą do tematów giełdy oraz ekonomii. Podstawowe założenia to bezpłatny dostęp do szerokiej wiedzy ekonomicznej.

______________________________________________________________________________

Powstanie fundacji było odpowiedzią na potrzebę edukacji finansowej oraz szerzenie świadomości inwestycyjnej wśród Polaków tak, aby nie padli ofiarą oszustów finansowych opierających swoją działalność na “sprzedawaniu marzeń”. Zwalczanie patologii finansowej na polskim rynku kapitałowym i zapobieganiu nieprawidłowościom jak na przykład walka ze szkoleniowcami, którzy zysk opierają na stratach klientów, firmami o znamionach piramidy finansowej.

Nie wyręczamy instytucji państwowych, ale pomagamy koordynować działania w wielu przypadkach oszustw. Co jest główną bolączką oszukanych klientów to fakt, że instytucje wyznaczone do ochrony działają zbyt wolno poprzez swoją nadmierną biurokratyzację co naraża wiele osób na straty. Zwykle fundacja jest tzw. “pierwszym kontaktem” w przypadku informowania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wszelkiej maści oszustów, naciągaczy i naganiaczy. 

______________________________________________________________________________

Na Naszym kanale Youtube gromadzimy materiały jak działają naganiacze oraz staramy się wysoko pozycjonować w sieci, żeby potencjalni konsumenci mogli łatwo znaleźć informację na temat strategii działania oszustów.

______________________________________________________________________________

Uświadamiamy i pokazujemy jak zapobiegać

Oprócz materiałów, które gromadzimy w akcjach typu #NagrajCwaniaka w cykli co tygodniowych LIVE w Naszej siedzibie organizujemy spotkania z prelegentami doświadczonymi w tego typu akcjach, którzy edukują Naszą społeczność jak nie dać się oszukać, jak ochronić bliskich i znajomych. Dlatego gościem Naszych prelekcji był m.in Mateusz Ratajczak (autor książki “Łowcy frajerów” z Rzecznikiem Tradera Patrykiem Przeździeckim.

https://www.youtube.com/watch?v=C5U7LNpaZRs
Dziki świat finansowych naciągaczy.
https://www.youtube.com/watch?v=MXFJN96uaL4
fragment programu zrealizowanego przez TVP z prelegentami goszczącymi również u Nas.

Budowanie świadomości inwestycyjnej

Gdzie podkreślanie nieprawidłowości na rynku kapitałowym jest pochodną głównego core fundacji tak elementarną zasadą jest szerzenie świadomości inwestycyjnej przez edukowanie w myśl zasady pluralizmu. W ten sposób organizujemy piątkowe spotkania transmitowane LIVE z osobami, które aktywnie inwestują, spekulują oraz zajmują się działalnością giełdową. Tym sposobem w latach 2016/2019 roku na Naszym kanale widnieje, aż 165 odcinków poruszających większość zagadnień związanych z rynkiem kapitałowym. Udział w nagraniach brali aktywni traderzy, pracownicy instytucji finansowych, którzy tłumaczyli jak działają pewne zależności na rynku, publicyści, osoby tworzące Naszą społeczność (30 tysięcy osób), psychologowie dotykający tematy tradingowe jak również trade-life balance.

Nie tworzymy jednej, prawidłowej wizji rynku. Na Naszym kanale oraz forum chcemy, aby spotykały się wszystkie punkty widzenia oraz metody w myśl zasady “mogę się nie zgadzać z Twoim zdaniem, ale będę bronił prawa do jego głoszenia” jak mawiał Wolter. Pluralizm w podejściu rynkowym jest naprawdę w stanie wypracować szerokie horyzonty oraz zbudować dużą bazę wiedzy kiedy daną sytuację możemy sprawdzić z każdej perspektywy.

Główna myśl Fundacji Trading Jam.

Zależy Nam, aby prelegenci biorący udział w nagraniach różnili się swoimi poglądami jak i metodyką. Jest to niezmiernie ważne przy tak rozbudowanej społeczności, aby uzupełniać wszystkie braki w wiedzy. Nagrania mają w sobie treści od analizy fundamentalnej przez analizę techniczną, zagadnienia jak się rozliczać z zysków oraz strat, jak zarządzać swoją psychiką przed, w trakcie jak i po zagraniach. Nasi goście to również autorzy różnych systemów transakcyjnych przedstawiający genezę powstania takie systemu, myślenie jakim się kierują. W odcinkach udział brali również pracownicy firm inwestycyjnych oraz funduszy, którzy przedstawiając jak wygląda praca zawodowego tradera wskazywali jak można odróżnić profesjonalistę, który nie nagania od typowego naciągacza. Swoje występy zaliczyli również analitycy giełdowi tłumacząc różne wydarzenia ważne dla rynków jak na przykład wybory we Francji lub w USA rozszerzając zagadnienia na co uczestnicy rynku powinni zwracać uwagę.

Pytania od publiczności

Nagrania odbywają się LIVE z udziałem publiczności zgromadzonej na sali oraz przed YouTubem. Każdy prelegent przedstawia swój materiał co trwa około godziny (czas nie jest narzucony, a wynika z indywidualnych kwestii każdego prowadzącego), po czym następuję sesja Q&A – pytania są zadawane przez użytkowników z czatu oraz na sali. Trwa ciągła interakcja pomiędzy prezentującym i widzami.

Baza wiedzy oraz nagrań jest w ciągłej rozbudowie, bo wierzymy, że budowanie świadomości inwestycyjnej, ekonomicznej i giełdowej jest w Naszym wspólnym interesie.

_____________________________________________________________________________

Debaty społeczne Trading Jam

Nasza działalność nie ogranicza się tylko do działalności edukacyjnej. Fundacja również nie tyle zabiera głos w ważnych sprawach co pomaga zorganizować debatę oraz porozumieć wszystkie strony konfliktu lub kryzysu. Tak na przykład było w przypadku upadku giełdy Bitmarket. Otwarte spotkanie z poszkodowanymi dało możliwość podniesienia rangi medialnej sprawie co często w szybszym tempie aktywizuje służby do działania.

https://www.youtube.com/watch?v=yQO_KbIK6AQ&t=900s

Kolejnym etapem sprawy pokłosia upadku Bitmarketu była organizacja debaty pt: “Po upadku Bitmarket: Bezpieczeństwo środków klientów na polskich giełdach kryptowalut” z przedstawicielami środowiska kryptowalutowego w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=cPRgCkneYNA&t=9038s

 

Statut Fundacji

Do pobrania: https://tradingjam.pl/wp-content/uploads/2019/08/Statut-Fundacji-Trading-Jam.pdf

_________________________________________________________________________

Trading Jam na Giełdzie Papierów Wartościowych

Bądź na bieżąco