Polska Agencja Ratingowa wchodzi do Trading Jam!

W nadchodzący piątek tj. 6 września 2019 odbędzie się LIVE o godzinie 11:00 na kanale YouTube, gdzie Dyrektor z Departamentu Analiz Jacek Łopuszyński wraz z Głównym Analitykiem Justyną Bolestą zajmą się anatomią kryzysu finansowego, a dokładnie polityką hedgingową.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/446576139288459/

Link do transmisji YT: https://www.youtube.com/watch?v=zFsruArh37U&fbclid=IwAR3D9iYStLnzBvpT9lxjdL_0Mz1wczC6RfhxfKI1ZNo7LeHj7jMxdVRaW4w

Agencja Ratingowa w Naszej świadomości głównie kojarzy się z filmem Big Short, gdzie Mark Baum nie potrafi nadziwić się w biurze agencji ratingowej skąd brak zmiany w ocenie ratingu co było sceną symboliczną wskazującą na to jak kryzys w 2007/2009 roku zapoczątkowała zapaść na rynku pożyczek hipotecznych wysokiego ryzyka.

Chociaż Polska Agencja Ratingowa ma obecnie pod górkę w uzyskaniu licencji ESMA tak w Trading Jam LIVE o godzinie 11:00 wystąpią w roli prelegentów, aby przyjrzeć się polityce hedgingowej.

Hedging finansowy – jak informuje Nas Encyklopedia Finansowa – to wszelkie działania mające na celu zabezpieczenie się przed nagłymi zmianami cen na rynku. Jest to zatem swego rodzaju strategia finansowa, która minimalizuje straty jakie może ponieść inwestor w wyniku zmian kursów instrumentów finansowych lub towarów. Realizuje się ją przez stosowanie określonych instrumentów finansowych oraz zawieranie transakcji hedgingowych. Piątkowi goście: Dyrektor Departamentu Analiz Polskiej Agencji Ratingowej oraz Justyna Bolesta Główny Analityk opowiedzą Nam o trudnych meandrach anatomii kryzysu z perspektywy agencji ratingowych.
Polityka hedgingowa jako sposób zabezpieczania się przed skokami cen surowców, kursów walutowych i stopy procentowej.
Big Short w 2019 roku?

Bądź na bieżąco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *