Sof Yiannakas, były starszy analityk w biurze rodzinnym miliardera George’a Sorosa, zakłada własny fundusz hedgingowy, aby rozgrywać rynki europejskie.

EOF Partners, londyńska firma inwestycyjna o charakterze długo- i krótkoterminowym, planuje rozpocząć działalność w pierwszym kwartale przyszłego roku, zgodnie z dokumentacją do której dotarła redakcja Bloomberga. W dokumencie nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących fundraisingu, ponieważ projekt znajduje się jeszcze na wczesnym etapie. Yiannakas odmówił komentarza.

Yiannakas (32 lata), zarządzał funduszem z dwu miliardowym depozytem dla Soros Fund Management. Wcześniej był analitykiem w Davidson Kempner Capital Management.

EOF, co oznacza Equal Opportunity Fund, zatrudnił Warrana Reeda jako swojego dyrektora operacyjnego, według osoby posiadającej wiedzę na ten temat. Reed pracował wcześniej jako dyrektor wykonawczy Eton Park International i Highbridge Capital Management, według jego strony LinkedIn.

Długie pozycje EOF, czyli założenie, że wartość europejskich papierów wartościowych wzrośnie, będą oparte na długoterminowych perspektywach według zdawkowych informacji z dokumentów do których dotarła redakcja Bloomberga. Krótkie pozycje będą zawierane na podstawie algorytmów przeszukujących dane o spółkach notowanych na rynkach europejskich tzw. czerwonych flag.

EOF nie ma łatwego zadania, ponieważ inwestorzy są zniechęceni latami średnich zysków i wysokimi opłatami funduszy hedgingowych. Według danych eVestment do sierpnia hedge fundy zarobiły 64 mld USD co daje lepszy wynik niż w poprzednim roku o 71%

Czy zarządzający w Europie czują konkurencję?

Martin Taylor, który zamknął Nevsky Capital ponad trzy lata temu, powrócił do branży i zebrał około 1,6 miliarda dolarów, dzięki czemu jego Crake Asset Management jest największym funduszem hedgingowym w Europie w tym roku. Inne historie sukcesu obejmują uruchomienie w sierpniu projektu Woodline Partners o wartości 2 miliardów dolarów oraz zebranie 1 miliarda dolarów przez Cinctive Capital Management w zeszłym miesiącu.

Źródło: bloomberg.com

Bądź na bieżąco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *