Słuchaj radia TJS na żywo

Rzecznik Praw Tradera informuje: UOKIK podziela opinię Fundacji Trading Jam, iż działalność spółki Fraktal Trader sp. z o.o. sp. k. powinna zostać poddana analizie.

Fraktal Trader sp. z o.o. sp. k.  zajmuje się prowadzeniem szkoleń inwestycyjnych z zakresu walut, surowców i indeksów. Niedawno podmiot ten i powiązane z nim spółki został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

Fundacja Trading Jam, która działa w interesie inwestorów indywidualnych od dawna przygląda się działalności tej firmy. Zdaniem Fundacji grupą, która powinna podlegać szczególnej ochronie są konsumenci, a więc osoby które są głównymi adresatami szkoleń spółki  Fraktal Trader sp. z o.o. sp. k. W związku z tym po przeprowadzeniu analizy działalności tej firmy, Fundacja zdecydowała się na złożenie zawiadomienia o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przez firmę Fraktal Trader sp. z o.o. sp. k. do UOKIK.

UOKIK podzielił opinię Fundacji Trading Jam, iż działalność spółki Fraktal Trader sp. z o.o. sp. k. powinna zostać poddana analizie oraz podziękował Fundacji Trading Jam za przesłane zawiadomienie, które w ocenie UOKIK-u stanowi cenne źródło informacji o sytuacji na rynku.

Ewelina Podgrudna
Rzecznik Praw Tradera Fundacji Trading Jam
Radca Prawny specjalizujący się w prawie rynku kapitałowego http://www.kancelaria-podgrudna.com.pl/