Słuchaj radia TJS na żywo

#DZIAŁALNOŚĆ

Nie tworzymy jednej, prawidłowej wizji rynku. Chcemy, aby na naszym forum spotykały się wszystkie punkty widzenia oraz metody w myśl zasady “mogę się nie zgadzać z Twoim zdaniem, ale będę bronił prawa do jego głoszenia” jak mawiał Wolter. Pluralizm w podejściu rynkowym jest naprawdę w stanie wypracować szerokie horyzonty oraz zbudować dużą bazę wiedzy kiedy daną sytuację możemy sprawdzić z każdej perspektywy.

______________________________

EdukacjaInterwencjeDziałalność
Nauka inwestowania oraz podejścia ekonomicznego do rynku to nauka na żywym organizmie. Giełda jest zmienna i tak samo jej edukacja, która ciągle ewoluuje. 

Powstanie fundacji było odpowiedzią na potrzebę edukacji finansowej oraz szerzenie świadomości inwestycyjnej wśród Polaków tak, aby nie padli ofiarą oszustów finansowych opierających swoją działalność na “sprzedawaniu marzeń”. Zwalczanie patologii finansowej na polskim rynku kapitałowym i zapobieganiu nieprawidłowościom jak na przykład walka ze szkoleniowcami, którzy zysk opierają na stratach klientów, firmami o znamionach piramidy finansowej.


Czytaj więcej…

Interwencje są jednym z głównych celów działania fundacji. Stajemy po stronie inwestorów i bronimy ich przed nierówną walką z instytucjami finansowymi, które z założenia mają więcej zasobów na prowadzenie sporów (nie zawsze zasadnych) z osobami fizycznymi. Piętnujemy i nagłaśniamy patologiczne zachowania firm działających w dziedzinie finansów.

Nie wyręczamy instytucji państwowych, ale pomagamy koordynować działania w wielu przypadkach oszustw. Co jest główną bolączką oszukanych klientów to fakt, że instytucje wyznaczone do ochrony działają zbyt wolno poprzez swoją nadmierną biurokratyzację co naraża wiele osób na straty. Zwykle fundacja jest tzw. “pierwszym kontaktem” w przypadku informowania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wszelkiej maści oszustów, naciągaczy i naganiaczy.

Czytaj więcej…
Narodziła się w kameralnej grupie aktywnych traderów, którzy wspólnie spotykali się, aby spekulować na rynkach. Powstała mała inicjatywa do której postanowiliśmy zaprosić innych aktywnych uczestników rynku. Sama nazwa nawiązuje do muzycznej definicji, ale w spekulacji nie ma miejsca na przypadkowe zagrania. Co trader, co spekulant to metoda i sposób, a Nam w zamyślę zależy na dbanie o indywidualności w metodyce oraz szerzenie wiedzy opartą o ideę social learningu, która przyjęła się o wiele lepiej niż płatne szkolenia czy wszelakie internetowe webinary. Współpraca „na żywo” jak pokazuje doświadczenie jest o wiele bardziej owocną formą poszerzania wiedzy i doświadczenia. Cała działalność fundacji jest non-profit i każdy uczestnik społeczności wnosi wartość.Idea social learningu przyjęła się o wiele lepiej niż płatne szkolenia czy wszelkie webinary internetowe.

Czytaj więcej…